Organizacja wypoczynku sportowego

Sportowy wypoczynek w Ryńskim Schronisku

Główną zaleta Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Rynie jest jego bezpośrednie położenie nad jeziorem. Z dobrym dojściem do brzegu i nowym pomostem idealnie odpowiada pożądanym warunkom do organizacji treningu żeglarzy różnych klas, kajakarstwa i wioślarstwa. Można również organizować trening wind lub kay surfingu.

Woda i wiatr jest tu za darmo, a z wysokiego brzegu przy Schronisku widoczność jest prawie taka sama jak z trybun na Stadionie Narodowym w Warszawie. Trudniej jest tylko zebrać 60 tys. widzów.

Foto. Trening żeglarzy na Jeziorze Ryńskim

1

Jezioro i posiadane przez Schronisko jachty można wykorzystać do organizacji treningu ogólnorozwojowego zawodników różnych dyscyplin sportowych lub osób chcących poprawić swoją kondycję. Szczególnie polecamy wiosłowanie na jachtach typu DZ.  Treningi wioślarskie rozwijają i wzmacniają układ krwionośny, dotleniają organizm i poprawiają metabolizm. Osoby trenujące wioślarstwo lepiej śpią, lepiej się czują i mają większą koncentrację, a co najważniejsze, posiadają więcej sił witalnych. Przemierzanie jeziora dzięki sile swoich mięśni dostarcza również wrażeń estetycznych i doskonale integruje jedenastoosobową  załogę DEZETY.

Foto. Młodzieżowa załoga gotowa do wypłynięcia na jachcie DZ

2

Foto. Załogi na Jeziorze Ryńskim na treningu wioślarskim na jachtach DZ

3

Poza jeziorem i obszernym trawiastym terenem Schronisko jeszcze nie posiada innych własnych obiektów sportowych, ale tuż obok Schroniska znajduje się pełnowymiarowa sala sportowa, trawiaste boisko piłkarskie i Orlik (boisko piłkarskie oraz boisko uniwersalne na którym można trenować siatkówkę, koszykówkę i piłkę ręczną) Gminy Ryn, na których trenują miejscowi zawodnicy.

Obiekty sportowe Gminy Ryn

4p
Nieco dalej przy Zamku Ryńskim są dwa korty tenisowe.
Można połączyć zakwaterowanie i wyżywienie zorganizowane w Schronisku z korzystaniem z obiektów sportowych Gminy lub Zamku. Połączenia tego można dokonać samodzielnie lub poprosić (zażyczyć) w Schronisku lub Gminie.

Foto. Trening zapaśników z Rynu

5
Foto. Trening piłkarzy na boisku Orlika

6
Zachęcamy do wykorzystywania Schroniska przy organizacji obozów sportowych.
Zdjęcia – własność Powiatowego Zespołu Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych.